Reklama kontekstowa

Reklama kontekstowa na zasadzie sieci partnerskiej

Warto pamiętać że linki sponsorowane nie tylko docierają do osób korzystających z wyszukiwarki, ale także do osób przebywających na różnych portalach tematycznych. Reklamy wyświetlają się dokładnie tak, jak w przypadku wyszukiwarek, czyli w postaci tekstowej. Emisją reklam można zarządzać poprzez kierowanie promocji na wybrane słowa kluczowe lub na konkretne strony docelowe. W przypadku kierowania na słowa kluczowe, system monitoruje wprowadzone do kampanii słowa kluczowe. Poprzez analizę porównawczą fraz i treści na serwisach internetowych, wybierane są te witryny, które tematycznie łączą się z wpisanymi do systemu frazami. Następnie następuje proces licytacji reklam, tak jak w przypadku wyszukiwarki.

Jeśli wybrane zostało drugie rozwiązanie, czyli kierowanie reklam na wskazane strony docelowe, nie trzeba umieszczać słów naprowadzających. Wszystkie teksty reklamowe będą pojawiać się na sugerowanych witrynach, bez analizy ich treści.

Można również połączyć powyższe sposoby, czyli wybrać strony i określić słowa kluczowe. Taka kombinacja sprawi, że tekst reklamowy pojawi się na zdefiniowanych witrynach, lecz tylko wtedy, kiedy będzie na nich odpowiednia treść, zgadzająca się z określonymi frazami dedykowanymi dla promocji.