Kalendarz z logo, czyli kolejne pole szerokiego wyboru

Kalendarz z logo to jakże popularny upominek wręczany przez firmy swoim kontrahentom i współpracownikom. Wybór takiego kalendarza nie jest już jednak taką prostą sprawą.

Pod koniec każdego roku kalendarzowego firmy podejmują decyzję o zakupie nowych gadżetów z logiem firmowym. Zamawia się wtedy ogromną ilość długopisów, notatników oraz czasami nawet tekstylia. Podstawą zamówienia jest jednak kalendarz z logo. Oczywiście jak i w każdym innym przypadku, tak i tu zamawiający ma twardy orzech do zgryzienia. Rynkowa oferta tych produktów jest bowiem niezwykle szeroka.

Nasz kalendarz reklamowy może przyjąć jedną z czterech podstawowych form. Pierwszą i bardzo popularną wersją jest kalendarz książkowy. Umożliwia on nie tylko sprawdzanie daty, ale przede wszystkim sporządzanie planów dnia, czy notatek.

Drugą i również często stosowaną formą są plakaty. Oprócz zdobiącej je grafiki, odnaleźć na nich można usystematyzowany w miesiące obraz całego roku. Obok konkretnych numerków również można robić adnotacje. Jednak system ten nie będzie również przejrzysty, co u poprzednika.

Dotarliśmy wreszcie do kalendarzy wielodzielnych i wieloplanszowych. Oba rodzaje ozdobione są wybraną grafiką. Tylko że pierwszy z nich pokazuje obraz poprzedniego, bieżącego i następnego miesiąca. Jeżeli chodzi o drugi rodzaj, to każda z plansz przypisana jest do konkretnej nazwy miesiąca.