Dlaczego linki sponsorowane są skuteczną formą reklamy?

Po pierwsze, Linki sponsorowane są formą reklamy, którą można przygotować w ciągu 1-2 dni. Nie trzeba czekać na liczne przygotowania, a reklamę można uruchomić praktycznie zgodnie z terminem startu promocji. Sprawa wygląda zupełnie inaczej w przypadku zwykłego pozycjonowania, gdzie na wynik oczekuje się kilka miesięcy. Kolejną zaletą jest pełna kontrola budżetu kampanii. Przy zakupie przestrzeni reklamowej w wyszukiwarce firma płaci wyłącznie za kliknięcia (Cost per Click), a nie za możliwość wyświetlania swojej reklamy w wynikach wyszukiwania. Poza tym można ograniczyć wyświetlanie linku do konkretnej liczby kliknięć, po osiągnięciu której link znika i pojawia się po ustalonym wcześniej czasie.

Metoda linków sponsorowanych odpowiada również na specyficzne potrzeby użytkowników. W praktyce oznacz to, że reklama pojawi się wyłącznie tym osobom, które w oknie wyszukiwarki wpiszą odpowiednie zapytanie. Nikt nie odbierze reklamy jako spam. Poza tym, w zależności od przynoszonych efektów i dynamicznie zmieniających się potrzeb firmy, kampania linów sponsorowanych może być elastycznie modyfikowana. Budżet kampanii można modyfikować, można dodawać kolejne słowa kluczowe lub alternatywne teksty reklamowe. Można również zmienić strony docelowe kampanii.

Kolejną zaletą jest stały dostęp do statystyk kampanii na przykład z Google Analytics. Tego typu rozwiązanie pozwala na bieżącą analizę popularności kampanii, w tym danych słów kluczowych. Idąc dalej tym tropem można stwierdzić, że czerpane z Google Analytics statystyki umożliwiają określenie konkurencyjności i potencjału słów kluczowych dla kampanii. Na podstawie zawartych w raportach informacji określane jest również zainteresowanie użytkowników poszczególnymi formami reklam oraz produktami / usługami, co z kolei pozwala zmodyfikować, dodać lub usunąć dowolny składnik kampanii.