Presell Pages

Ostatnimi czasu coraz większą popularnością w Polsce cieszą się katalogi typu presell pages. Presell pages, zwane potocznie „preclami” to strony stworzone w celu umożliwiania innym wstawienia artykułów z linkami do ich stron. Zazwyczaj są to artykuły reklamujące daną stronę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby pisać ogólnie na temat związany z działalnością strony internetowej i przy okazji wstawić swoje linki. Oczywiście nie należy przesadzać z ich ilością gdyż może się to negatywnie odbić na późniejszym pozycjonowaniu strony.

Umiejscowienie linków na stronie nie jest bez znaczenia. Link znajdujący się w stopce wśród kilku lub kilkunastu innych będzie miał niewielkie znaczenie, tym bardziej, jeśli będzie się znajdował na stronie o innej tematyce. Dlatego też najważniejsze jest, aby linki umieszczać na stronach powiązanych tematycznie. Ponieważ jednak link linkowi nie jest równy, najlepiej umieścić go w wyższej części strony, a nie na samym dole, gdzie będzie ledwo zauważalny dla przeglądających stronę.

Jeśli zależy nam na najbardziej naturalnym linkowaniu, warto na stronie internetowej umieścić ciekawy artykuł. Jeszcze lepiej, jeśli ktoś przytoczy go na swojej stronie i wstawi informację o źródle jego pochodzenia. Właśnie tego typu linkowanie staramy się użyć w precelkach, dodatkowo umieszczając link bądź kilka w treści artykułów. Wartość takiego linku jest największa, gdy link znajduje się w sąsiedztwie tekstu o tej samej tematyce. Pamiętajmy jednak, aby tego samego wpisu nie umieszczać w wielu presellach, bo teksty te mają być unikalne. Niektórzy właściciele presell pages akceptują wyłącznie artykuły, które nie powtarzają się na innych stronach.